Yeşil Zeytin [ Çıtlatma ]

Yeşil Zeytin [ Çıtlatma ]

Fiyat : 22,00 TL(KDV Dahil)

Sağlıklı ve Mutlu köylülerimizin, Doğal bahçelerinden Toplanarak Büyüklerimizin Geleneksel Tarifleri ile Salamura Edilen %100 Doğal Yeşil Zeytin [Çıtlatma] (Net: 500 gr)

ADET :

Tavsiye Et

Bu üründen aldığınızda sizi bekleyen fırsatlar

 

Yaprağı kadar yeşil, toprağı kadar doğal...

 
Zeytinlerimiz, deniz havası ve yağmur sularının bereketi ile beslenerek, köy bahçelerinde veya dağlarda doğal olarak yetişmektedir. Zeytinlerimizin yetiştiği köyler; Kaş merkezin yanısıra, Sahil Bayındır, Gökçeören, Bezirgan, Kalkan, Yeşiköy, Çayköy, Sahil Çavdır ve Yeşilköy'dür.

Hiçbir şekilde zirai ilaç ve uygulamaya maruz kalmayan zeytinlerimizin ilk hasatı Ekim/Kasım aylarında, ikinci hasatı Aralık/Ocak aylarında gerçekleşir.


Büyüklerimizin geleneksel tarifleri ile köylüler tarafından 'çıtlatma' dediğimiz teknikle açılır ve kendi yağında, sağlıklı cam kavanozlar içerisinde bekletilerek salamura edilir.

Ürün içeriği: Net: 500 gr Yeşil Zeytin (Çıtlatma)

 


Çıtlatma nedir ?


Çıtlatma, zeytinlerin doğal, temiz bir taşın üzerine konularak, tek tek taşla vurulup içinin açılmasıdır. Bu işlem zeytini tatlandırmak için yapılır. Zeytinin doğallığının bozulmaması için metal bir cismin zeytine değmemesi, çıtlatmanın doğal taşla yapılması en önemli detayıdır. 

Nasıl muhafaza edilir ? 

Doğal zeytin bahçelerinden toplanan zeytinlerimiz, hiç bekletilmeden geleneksel çıtlatma yöntemi ile açılarak kendi yağında tatlandırılır ve sağlıklı cam kavanozlarda muhafaza edilir.
  

 

Ürünlerimizin yolculuğu...


Kaş'ta yetişen ve en doğal haliyle sizlerle ulaşmak için bekleyen ürünlerimiz, siparişinizin hemen ardından hazırlanmaya başlar. Sipariş verdiğiniz ürünü hazırlayıp kargoya vermek için ortalama 1 saate ihtiyacımız var. Kargo şirketlerimizin gün içinde, en geç saat 16:00'da ürünleri teslim aldığını göz önünde tutarak, siparişinizi saat 15:00'ten önce bize ulaştırırsanız, ürün de aynı gün içinde adresinize doğru yola çıkar. Ancak pazar günleri kargo şirketlerinin çalışmaması nedeniyle cumartesi gecesi ve pazar günü vermiş olduğunuz siparişleriniz, pazartesi gününe kadar beklemek durumunda kalır. 

Hasarlı, kırık, bozuk çıkan veya alıp da memnun kalmadığınız ürünler için iade ve değişim haklarınızı şu şekilde kullanabilirsiniz:

***Sipariş ettiğiniz ürün özenle ve dikkatlice ambalajlandıktan sonra kargoya teslim edilir ancak kargo şirketlerinin yoğunluğu veya çeşitli nedenlerden dolayı bazen istenmeyen ezilme, kırılma gibi çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Sipariş ettiğiniz ürünleri, kargodan teslim alırken kontrol etmeniz ve herhangi bir hasar olması halinde fotoğrafını çekip, bize iletmeniz yeterli. iletisim@likyaciftligi.com adresine e-posta atarak veya 0 546 426 0 426 no'lu telefondan whatsapp veya Line uygulamalarını kullanarak, ürün fotoğrafı ile birlikte isim ve soy isim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz...Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.

Erken Hasat Zeytinyağı
50,00 TL KDV Dahil
Naturel Sızma Zeytinyağı
40,00 TL KDV Dahil
Kabuklu Ceviz
27,00 TL KDV Dahil