Kabuklu Ceviz

Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)

Kargo Dahil 1 Kilo Ceviz

:

Civar köylerin en lezzetli cevizleri.

 
Cevizlerimiz; Kaş'ın Yuvacık, Sütleğen, Gömbe, Yayla Çavdır, Yayla Palamut köylülerin kendi ceviz bahçelerinde yetişmektedir. Cevizler, Eylül ve Ekim aylarında toplanır, yeşil kabukları elle soyulup, yine köylüler tarafından doğrudan gün ışığında kabuklu bir şekilde kurutulur; köyün kendi temiz ve serin havasında muhafaza edilir. 

Cevizlerimiz tek bir çiftlikte değil, köylerdeki ayrı ayrı küçük bahçelerden toplanır. İçlerinden en temiz ve içi dolgun olanları seçilerek sizlere ulaştırılır.


Köylerimizde doğal olarak yetiştirilen cevizlerimizin tümü, aynı yılın hasatındandır. Üretimi bir yılı geçmiş olan cevizlere kesinlikle stoklarımızda yer vermiyoruz. 

Ürün içeriği: Net: 600 gr Kabuklu Ceviz


Cevizin tazeliğini nasıl anlarsınız ? 


Cevizi elinize aldığınızda, iki parçadan oluşan kabuğun birleşim yerleri eğer açılmaya başlamışsa o cevizin hasatı kesinlikle bir yılın üzerindedir veya artık çürümeye başlamıştır. Çürümeye başlayan cevizin rengi doğal renginden uzaklaşarak kararmaya başlar. Eğer dışından anlaşılmıyor ise içini açıp da bakabilirsiniz. Taze cevizin içi beyaz olmalıdır. Ayrıca cevizin içi pütürlenmeye başlamışsa bu da cevizin taze olmadığını gösterir. Alacağınız cevizin kabuğu da içi de olabildiğince beyaz ve kabukları bitişik olmalıdır.
 

Bizim cevizlerimize baktığınızda tüm bu özellikleri rahatlıkla göreceksiniz.
 Ceviz nasıl muhafaza edilir ? 


 

Cevizlerin besin değerini ve lezzetini kaybetmemesi için kabuklu olarak, serin bir yerde, hava alacak şekilde muhafaza edilmeleri gerekir.
 

Cevizlerin kabuğunun kırılarak, iç halinde muhafaza edilmesini tavsiye etmiyoruz.
 
 

Ürünlerimizin yolculuğu...


Kaş'ta yetişen ve en doğal haliyle sizlerle ulaşmak için bekleyen ürünlerimiz, siparişinizin hemen ardından hazırlanmaya başlar. Sipariş verdiğiniz ürünü hazırlayıp kargoya vermek için ortalama 1 saate ihtiyacımız var. Kargo şirketlerimizin gün içinde, en geç saat 16:00'da ürünleri teslim aldığını göz önünde tutarak, siparişinizi saat 15:00'ten önce bize ulaştırırsanız, ürün de aynı gün içinde adresinize doğru yola çıkar. Ancak pazar günleri kargo şirketlerinin çalışmaması nedeniyle cumartesi gecesi ve pazar günü vermiş olduğunuz siparişleriniz, pazartesi gününe kadar beklemek durumunda kalır. 

Hasarlı, kırık, bozuk çıkan veya alıp da memnun kalmadığınız ürünler için iade ve değişim haklarınızı şu şekilde kullanabilirsiniz:

***Sipariş ettiğiniz ürün özenle ve dikkatlice ambalajlandıktan sonra kargoya teslim edilir ancak kargo şirketlerinin yoğunluğu veya çeşitli nedenlerden dolayı bazen istenmeyen ezilme, kırılma gibi çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Sipariş ettiğiniz ürünleri, kargodan teslim alırken kontrol etmeniz ve herhangi bir hasar olması halinde fotoğrafını çekip, bize iletmeniz yeterli. iletisim@liyaciftligi.com adresine e-posta atarak veya 0 546 426 0 426 no'lu telefondan whatsapp veya Line uygulamalarını kullanarak, ürün fotoğrafı ile birlikte isim ve soy isim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz...

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler